Dotazy, diskuze, zkušenosti

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Zdena  (21.3.2011 13:15)

Dobrý den,
chci se jen informovat, měla jsem vytopený byt a zdula se mi laminátová plovoučka, ne na celé ploše. Dokoupila jsem na výměnu novou, po výměně jsem zjistila že ta nová co je dodělaná nemá takový lesk jako ta stará a přitom je koupená stejná, je možné že umýváním podlahy se vyleštila?
Děkuji za odpověď
zdena.micinska@seznam.cz

Dalibor Hlavička  (7.2.2011 16:57)

Nová revoluční technologie v oblasti zateplování budov,objektů,průmyslových hal,izolace ve výrobních procesech a mnoho dalších…


• Poloviční náklady oproti stávajícím materiálům využívaných při zateplování a izolaci
• Obrovské úspory tepla,až 43%
• Hygienická nezávadnost
• Schopnost zabránit vzlínání plísní na stěnách
• Životnost 15 let
• Rychlá a velmi snadná aplikace
• Nepotřebujete stavební povolení
• Aplikovaná vrstva pouze 1mm
• Stejný výsledek jako při zatepleni budovy polystyrenem o tloušťce 10cm.
• Použití: obvodové stěny,stropy a podhledy,podlahy,detaily,atd…
• Lze aplikovat na: omítky,sádrokarton,beton,OSB desky,nesavé podklady (kov,sklo,plasty)Bližší informace: +420 604 182 188 Dalibor Hlavička
(obchodní zástupce firmy BOLANI a.s.)

Launy  (28.1.2011 10:23)

Dobrý den, budu dělat podlahu v přízemí mého domečku a na betonový podklad bych chtěl dát 2 vrstvy OSB desek, ty pak lehce přebrousit a nalakovat a nechat jako finální podlahu, moc se nám to líbí, ale bojím se, aby ta podlaha nebyla moc náročná na údržbu a aby nebyla brzy zničená. Nemáte s tím někdo zkušenosti. Předem díky za veškeré komentáře.

Helena  (18.1.2011 10:14)

Dobrý den,
potřebuji poradit.Na betonové podlaze v obýváku jsme měli lepený korek,který jsme teď odstranili,protože se začal odlepovat.Na korku byl koberec přes celou místnost.Teď je tam nerovný beton,který chceme nějakou stěrkou vyrovnat.Původně jsme si mysleli,že na to přímo položíme koberec.Není ale lepší pod koberec dát ještě něco kvůli tepelné izolaci?Pod obývákem je kotelna a nevytápěná garáž.Tím,že jsme odstranili starý korek,je tam asi 1cm schodek oproti vedlejší místnosti. Děkuji

kousanek.cz  (1.1.2011 1:53)

Ahoj všichni,
potřebuji radu. V rodinném domě si chci dodělat 1. patro a nastěhovat se tam se svou 7 měsíční dcerou. Vše je postavené, ale musím si tam dodělat podlahy a obložení koupelny. Teď mi jde ale o tu největší místnost, obývák (a ložnice moje i dcery dohromady). Je to velké cca 9x5 m, možná o něco menší, to je odhad. Nebo to mám rozdělit už teď? Jak a čím?
Jde mi ale hlavně o podlahu této místnosti. Teď je tam všude dřevo, přes to napříč několik (po cca 1 m) trámků, ty jsou vysoké asi jenom 4 cm. Tak jsem to vymyslela takto. Vzhledem k tomu, že to bude dětský pokoj, tak bude navrch koberec. Ale odspoda: nechám ty prkna jak jsou, jsou neporušené, mezi trámky dám minerální vatu v roli (desky), na trámky minerální vatu lisovanou, na to dřevotřískové desky (nebo OSB? nevidím rozdíl) pero-drážka, zasunu je do sebe, zalepím klihem a přišroubuji k trámkům šrouby. Navrch dám podložku pod koberce, navrch koberec, u stěn nechám místo pro volný pohyb desek a dýchání a přes koberec jen u stěn nějakou pěknou lištu. Koberec lepit nebudu, jen volně položím na té ploše. Potřebuji, aby do přízemí nebyly slyšet kroky, hluk, aby se po tom dobře chodilo a drželo to. Co myslíte?
Ještě dodám, že je to v 1. patře, přízemí je normálně obydlené (pod pokojem je ložnice a obývák), topí se zde kotlem ve sklepě, na stropě jsou také dřevěná prkna.
Teď mi to přijde nějak nepřehledné a zmatené, doplním tedy své otázky:
1. Mám rozdělit velkou místnost na více místností už teď (jak a čím) nebo stačí později?
2. Musí být (a mám dát) pod podlahu nějakou fólii?
3. Použít OSB desky nebo dřevotřísku?
4. Mám lepit koberec nebo jen volně položit na podložku pod koberce (tu lepit také nebudu)?
5. Bude to protihlukově stačit?
6. Je celý můj postup správný a vhodný, prosím připomínky.
7. Napadlo mě, než to všechno dřevo přikryju kobercem, musím ho nějak ošetřit, nalakovat nebo něčím namořit?? Díky!

Asi bych tu místnost oddělila hned. Jsou tam 2 okna, tak by měla každá místnost 1, ale mezi okny vede topení (trubky), takže bych tam musela nechat malou díru, ne?

Velice děkuji za veškeré rady, posatřehy, zkušenosti, já jsem začátečník, ale učenlivá a cílevědomá.

Ewa  (3.12.2010 16:25)

Dobrý den ,
plánujeme rekonstrukci koupelny. Kromě např. podlahového topení bych si představovala nějaký radiátor ve tvaru žebříku. Takový úplně jednoduchý tvar.Slyšela jsem, že jsou různé druhy.i materiálem se liší. Mohou být např. bílé, nerezové atd.prosím o radu. Nevím co si vybrat, co by koupelně tkz. slušelo nejvíce, ale zajímá mne samozdřejmě i praktická stránka. Předem díky za rady....

Mira  (16.9.2010 10:26)

Dobrý den! Chci v panelovém domě z roku asi 1950 položit novou plovoucí podlahu. Problém je že stávající parkety vržou, jsou tam prohlubně a dokonce bych řek že tam je i "hrb". Myslel jsem že tedy parkety vykopu a začnu podlahu budovat znovu. Nejsem odborník a proto jsem přizval podlaháře, ten řek že bude stačit prostě vykopat tyto místa, zabetonovat, vyrovnat nivelační hmotou a položit plovoučku.
Pod parketama je pravděpodobně hobra a podsyp ze všeho možnýho, co říkal soused prý kusy cihel a jiné smetí.
Prosil bych o doporučení postupu a v případě nové podlahy, z čeho by se měla skládat Někde sem čet že se dneska už nemusí nic betonovat, byt je v patře nad jiným bytem.
Děkuji


Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe