Dotazy, diskuze, zkušenosti

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-41

Michal T.  (7.4.2012 11:45)

Dobrý den, v nejbližší době budu rekonstruovat byt v panelovém domě, v přízemí, kde není zateplený sklepní strop. Chtěl bych mít dlaždu v propojené chodbě s obývacím pokojem a kuchyní, v dětském pokoji a ložnici plovoucí podlahu. V obývacím pokoji,ložnici a dětském pokoji jsou parkety. Mohli byste mi prosím poradit jak postupovat? Jaké materiály použít?

Děkuji za odpověď

Soňa Moravčíková  (18.2.2012 11:58)

Dobrý den, nemohu se rozhodnout při výběru podlahy do dětského pokoje pro dvojčata (4 roky). Pokoj je v patře a na podlahu chceme hlavně teplý materiál. Váhám mezi bambusovými parketami od fy. Bambopol http://www.bambopol.cz, pak přírodním linem Veneto xf od fy. Tarkett http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/novy-povrh-xf-firmy-tarkett/. Jako poslední řešení vidím i koberec, ale protože děti jsou potencionální alergici a astmatici, tak je to až podlední varianta. Poradíte, co je lepší? Nebo máte ještě jiné řešení?
Děkuji za odpověď
Soňa Moravčíková

Standa  (4.2.2012 22:18)

Dobrý den mohli by jste mi prosím poradit ideální řešení podlahy proti sousedovi, který žije pod námi a je zamilován do hlasité hudby s podporou silných basu. Pomůže mi aspoň v nějakém procentu izolace z čedičové vlny (či jiný izolant) ? a pokud pomůže jak silná izolace je ideální pro max. účinek ? Děkuji.

Jirka  (11.1.2012 8:29)

Pozor na firmu IBC Parkety. Chová se nekorektně, nevyřizuje reklamace. Proto se firmě IBC Parkety radši vyhněte!

Zdeněk  (3.12.2011 23:43)

Dobrý den,
Rekonstruuju byt v 4.NP v panelovém domě a po vytrhání starých parket musím zvýšit podlahu o cca 36mm.

Je tahle kombinace vhodná?
- stávající celkem rovný beton
- Hobra 12mm
- OSB s PD 18mm
- IZO FLOOR 6mm
- a sem pak LAMINÁTOVOU podlahu

Nebo doporučíte jinou kombinaci vrstev?

Děkuji

Michal  (27.11.2011 13:35)

Dobrý den, náhodou jsem narazil na podlahy www.facebook.com/fatrafloor nemáte s těmito podlahami někdo zkušenosti? Zvláště s podlahou fatraclick, která je tam popsaná? děkuji

Petr Vaněk  (24.11.2011 17:22)

Dobrý den mám prosbu ohledně kročejového hliku. Jaká izolace pod plovoucí podlahy je nejefektivnější a nejvíce sníží hluk děkuji

Lucka  (31.10.2011 12:32)

Dobrý den, potřebovala bych poradit... Nevím, jaká podlaha by byla lepší do obývacího pokoje. Vzhledem na údržbu, životnost a aby po přesunu nábytku nezůstaly nějaké "ďolíčky"... Jeslti laminátová podlaha nebo PVC?
Díky za radu

Karel  (3.10.2011 22:21)

Dobrý den, zdědil jsem 20 let starý dům na Vysočině a uvažuji o jeho zateplení. Je tam poměrně nový kotel na uhlí. Než se ale do zateplení dám, rád bych věděl, kolik tímto krokem ušetřím na palivu. Mám známého, který takto nákladně zateploval a výsledná úspora zdaleka nenaplnila jeho očekávání. Takhle bych dopadnout nechtěl. Na Země živitelce mě zaujal stánek firmy MikroORC systémy, kde nabízeli jakousi pomůcku, která přesně tyto výpočty úspor po zateplení řeší. Nabízeli to tam za 200 Kč. To mi přišlo přijatelné, tak jsem to koupil a spočítal jsem si, že ušetřím asi 8 000 Kč ročně (uvažuji o zateplení stropu min. vlnou a stěn polystyrenem šířky 8 cm). Nemáte někdo s touto firmou zkušenosti? Vypadali sice seriózně (zřejmě někteří z nich ještě studenti), ale nevím, jestli tomu výpočtu můžu věřit..(můžete mi i napsat na karel.pecha@klikni.cz)

Edita  (29.8.2011 15:47)

Dobrý den, doporučíte mi prosím nějakou firmu na podlahu , co se dává - leje na podlahové topení (ta podlaha myslím anhydrit, beton) z ostravska, opavska? dímky moc, edita027@seznam.cz

Lité anhydrit podlahy revoluční technlogií anhypodlahy.cz  (29.8.2011 15:44)

Máte už s tím zkušenosti?

Dovolujeme si Vás seznámit s revoluční technologií litých podlah (litá podlaha = samonivelační potěr pod finální podlahovou krytinou) a certifikovaným potěrem Anhyfast 20, 30 MPa.

Anhyfast 20, 30 MPa je samonivelační potěr na bázi síranu vápenatého deklarace (CA) podle EN 13 813:2003, je cenově velmi výhodný a zároveň špičkové kvality (suroviny pro výrobu jsou dodávány z Německa). Je vhodný zejména pro:
• vyrovnání podkladní vrstvy podlah
• bytové prostory
• rodinné domy
• kanceláře
• školy a tělocvičny
• lehký průmysl

Výhody litého potěru Anhyfast 20, 30 MPa:
• perfektní rovinatost podlahy – odpadá stěrkování
• minimální roztažnost a dobrá vodivost tepla, proto je vhodný zejména tam, kde je použito podlahové vytápění
• vysoká pevnost v tahu za ohybu – garantovaná
• povrch je beze spár
• rychlost aplikace – pouze pár hodin
• pochozí po dvou dnech, po pěti dnech zatížitelný
• biologicky nezávadný

Provedení tohoto potěru je pak pomocí té nejmodernější technologie – mobilním výrobním zařízením TransMix.

Hlavní výhody technologie:
• míchání směsi probíhá přímo na stavbě a je řízeno počítačem
• z plně naloženého stroje lze vyrobit až 300 m2 potěru
• velmi výkonné čerpadlo schopné čerpat směs do vzdálenosti až 150 m a při převýšení až 30 m
• vždy je namícháno jen potřebné množství směsi - odpadají tak náklady na nespotřebovaný materiál
• energetická nezávislost na stavbě - není nutné připojení k elektrické síti
• vlastní zásobník vody o objemu 1 m3

Nechte si zpracovat cenovou nabídku, budete příjemně překvapeni.

www.anhypodlahy.cz

Kateřina  (13.8.2011 13:53)

Dobrý den, moc bych prosila o radu, která firma z brněnska se zabývá rekonstrukcí starých podlah ve starých zděných bytech. Původní podlaha je nezpevěná, při chůzi se houpe. Bylo mi laikem doporučeno podlahu vysekat a novou zpevnit vruty, Kari sítí a celé vylít odleh.betonem. Nemůžu dohledat firmu, která by se tím zabývala a byla v normálních cenových relacích. Předem děkuji za jakýkoliv tip.

Paja  (5.8.2011 15:42)

Dobrý den, porovnejte si, jednotlivé výrobky a jejich technické vlastnosti a podle toho se rozhodněte. My máme po celým bytě (kromě kuchyně a koupelny - tam máme kachličky), podlahy z PVC a se zátěží nábytkem nemáme problém. Výběr laminátových i vinylových podlah najdete na http://www.1floor.eu/index.html

Vít  (12.7.2011 15:06)

Dobrý den,
potřeboval bych poradit v oblasti podlah z PVC a vinylu. Podle čeho mám vybrat materiál, který bude zatěžován nábytkem. Podlaha bude v kuchyni a v obývacím pokoji. Myslel jsem, že nejlepší na toto je vinyl, ale u jednoho prodejce sem byl přesvědčován, že i PVC může mít lepší vlastnosti. Že tam hlavně záleží na nášlapné vrstvě. Že třeba vrstva 0,6mm už je velmi odolná zatížení nábytku. Děkuji

Zdena  (21.3.2011 13:15)

Dobrý den,
chci se jen informovat, měla jsem vytopený byt a zdula se mi laminátová plovoučka, ne na celé ploše. Dokoupila jsem na výměnu novou, po výměně jsem zjistila že ta nová co je dodělaná nemá takový lesk jako ta stará a přitom je koupená stejná, je možné že umýváním podlahy se vyleštila?
Děkuji za odpověď
zdena.micinska@seznam.cz

Dalibor Hlavička  (7.2.2011 16:57)

Nová revoluční technologie v oblasti zateplování budov,objektů,průmyslových hal,izolace ve výrobních procesech a mnoho dalších…


• Poloviční náklady oproti stávajícím materiálům využívaných při zateplování a izolaci
• Obrovské úspory tepla,až 43%
• Hygienická nezávadnost
• Schopnost zabránit vzlínání plísní na stěnách
• Životnost 15 let
• Rychlá a velmi snadná aplikace
• Nepotřebujete stavební povolení
• Aplikovaná vrstva pouze 1mm
• Stejný výsledek jako při zatepleni budovy polystyrenem o tloušťce 10cm.
• Použití: obvodové stěny,stropy a podhledy,podlahy,detaily,atd…
• Lze aplikovat na: omítky,sádrokarton,beton,OSB desky,nesavé podklady (kov,sklo,plasty)Bližší informace: +420 604 182 188 Dalibor Hlavička
(obchodní zástupce firmy BOLANI a.s.)

Launy  (28.1.2011 10:23)

Dobrý den, budu dělat podlahu v přízemí mého domečku a na betonový podklad bych chtěl dát 2 vrstvy OSB desek, ty pak lehce přebrousit a nalakovat a nechat jako finální podlahu, moc se nám to líbí, ale bojím se, aby ta podlaha nebyla moc náročná na údržbu a aby nebyla brzy zničená. Nemáte s tím někdo zkušenosti. Předem díky za veškeré komentáře.

Helena  (18.1.2011 10:14)

Dobrý den,
potřebuji poradit.Na betonové podlaze v obýváku jsme měli lepený korek,který jsme teď odstranili,protože se začal odlepovat.Na korku byl koberec přes celou místnost.Teď je tam nerovný beton,který chceme nějakou stěrkou vyrovnat.Původně jsme si mysleli,že na to přímo položíme koberec.Není ale lepší pod koberec dát ještě něco kvůli tepelné izolaci?Pod obývákem je kotelna a nevytápěná garáž.Tím,že jsme odstranili starý korek,je tam asi 1cm schodek oproti vedlejší místnosti. Děkuji

kousanek.cz  (1.1.2011 1:53)

Ahoj všichni,
potřebuji radu. V rodinném domě si chci dodělat 1. patro a nastěhovat se tam se svou 7 měsíční dcerou. Vše je postavené, ale musím si tam dodělat podlahy a obložení koupelny. Teď mi jde ale o tu největší místnost, obývák (a ložnice moje i dcery dohromady). Je to velké cca 9x5 m, možná o něco menší, to je odhad. Nebo to mám rozdělit už teď? Jak a čím?
Jde mi ale hlavně o podlahu této místnosti. Teď je tam všude dřevo, přes to napříč několik (po cca 1 m) trámků, ty jsou vysoké asi jenom 4 cm. Tak jsem to vymyslela takto. Vzhledem k tomu, že to bude dětský pokoj, tak bude navrch koberec. Ale odspoda: nechám ty prkna jak jsou, jsou neporušené, mezi trámky dám minerální vatu v roli (desky), na trámky minerální vatu lisovanou, na to dřevotřískové desky (nebo OSB? nevidím rozdíl) pero-drážka, zasunu je do sebe, zalepím klihem a přišroubuji k trámkům šrouby. Navrch dám podložku pod koberce, navrch koberec, u stěn nechám místo pro volný pohyb desek a dýchání a přes koberec jen u stěn nějakou pěknou lištu. Koberec lepit nebudu, jen volně položím na té ploše. Potřebuji, aby do přízemí nebyly slyšet kroky, hluk, aby se po tom dobře chodilo a drželo to. Co myslíte?
Ještě dodám, že je to v 1. patře, přízemí je normálně obydlené (pod pokojem je ložnice a obývák), topí se zde kotlem ve sklepě, na stropě jsou také dřevěná prkna.
Teď mi to přijde nějak nepřehledné a zmatené, doplním tedy své otázky:
1. Mám rozdělit velkou místnost na více místností už teď (jak a čím) nebo stačí později?
2. Musí být (a mám dát) pod podlahu nějakou fólii?
3. Použít OSB desky nebo dřevotřísku?
4. Mám lepit koberec nebo jen volně položit na podložku pod koberce (tu lepit také nebudu)?
5. Bude to protihlukově stačit?
6. Je celý můj postup správný a vhodný, prosím připomínky.
7. Napadlo mě, než to všechno dřevo přikryju kobercem, musím ho nějak ošetřit, nalakovat nebo něčím namořit?? Díky!

Asi bych tu místnost oddělila hned. Jsou tam 2 okna, tak by měla každá místnost 1, ale mezi okny vede topení (trubky), takže bych tam musela nechat malou díru, ne?

Velice děkuji za veškeré rady, posatřehy, zkušenosti, já jsem začátečník, ale učenlivá a cílevědomá.

Ewa  (3.12.2010 16:25)

Dobrý den ,
plánujeme rekonstrukci koupelny. Kromě např. podlahového topení bych si představovala nějaký radiátor ve tvaru žebříku. Takový úplně jednoduchý tvar.Slyšela jsem, že jsou různé druhy.i materiálem se liší. Mohou být např. bílé, nerezové atd.prosím o radu. Nevím co si vybrat, co by koupelně tkz. slušelo nejvíce, ale zajímá mne samozdřejmě i praktická stránka. Předem díky za rady....


Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-41
Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe